Почетна страна Касандра

Фурка лето 2022 во хотел Tropical 4 *

Летувањата во Грција имаат посебен шарм: почнувајќи од кристално чистото море, пространите плажи, грчката музика и храна... Толку многу нуди Грција, особено Скала Фурка на полуостровот Касанадра, кој се наоѓа на само 95 километри од Солун, и нејзиниот хотел Tropikal кој ќе го направат вашето лето 2022 незаборавно! Откријте зошто во продолжение.

2
Hotel Tropical

На западната страна на полуостровот Касандра, на мирното место Скала Фурка се наоѓа хотелот Tropical 4 *. Оддалечен е околу 1,5 км од централниот дел на Скала Фурка, кој е идеален за пријатна прошетка во вечерните часови, а сепак е изолиран од бучава и е вистинскиот избор за семеен одмор. На еден километар од хотелот се наоѓа прекрасно уредена песочна плажа со два бара на плажа, која е поширока отколку на источната страна на Касандра. Со цел да им обезбеди на своите гости максимална удобност и уживање, хотелот Tropical мислеше на своите гости и им обезбеди бесплатен шатл-автобус кој ги носи до плажа на секои 30 минути. Кристално чиста вода и прекрасна боја којашто ја доби од иглолисните растенија што ја опкружуваат Скала Фурка, ги привлекува сите љубители на морето.

По што се издвојува Хотелот Tropical 4*?

Идеален е за семеен одмор бидејќи се состои од бунгалови во кои можат да се сместат до 5 лица. Многу простран хотел со игралиште за најмалите, бар покрај базен и лежалки и чадори за сонце бесплатни за гостите на хотелот. Базенот има дел за најмладите, за неуморните пливачи. Хотел Tropical 4* ќе го организира лето 2022  со програма за анимација за деца и ќе го направи вашиот одмор незаборавен.

Обезбеден е паркинг и за гостите кои сакаат да патуваат со сопствен превоз, додека за гостите кои не патуваат со автомобил, хотелот има обезбеден БЕСПЛАТЕН автобуски превоз за целото семејство!

Основната хотелска услуга е Аll inclusive , што е многу погодно за семејства со деца. Покрај појадокот, ручекот и вечерата, гостите можат да уживаат во барот покрај базенот и снек барот. Многу добра храна и љубезен персонал ќе го комплетираат вашиот одмор. Гостите на хотелот можат да уживаат во локални пијалоци (кафе, чај, сокови, црвено и бело вино и традиционални грчки пијалоци – узо), како и сладолед и бисквити кои се служат во снек барот. Појадокот се служи од 07:30 до 10:00 часот, погоден и за ранобудни и за спијачи. Ручекот е од 13:30 до 15:30 часот, а вечерата од 19:30 до 21:30 часот. Сè е на база шведска маса.

Во хотелот Tropical 4* можете да резервирате бунгалов за вас и вашето семејство, на следниов начин:

  • Семејни бунгалови од 30 метри со 4 единечни кревети, тоалет со туш кабина, клима уред, мини фрижидер, ТВ, бесплатен Wi-Fi и тераса.
  • Семејни бунгалови составени од спална и дневна соба, кои имаат 4 стандардни кревети и една софа како дополнителен кревет, тоалет со туш кабина или када, мини фрижидер, ТВ, бесплатен Wi-Fi и тераса.

Кој бунгалов и да го изберете, едно е сигурно – ќе се чувствувате како дома.

Исто така, хотел Tropical не заборавил на паровите , бидејќи тука можете да резервирате бунгалови за двајца и да уживате во привлечноста на Грција! На само 11 километри од Фурка се наоѓа познатото гратче Калитеа, па можете да се прошетате и да се напиете пијалок во едно од кафулињата во Калитеа.

Место кое ќе го обожавате и на кое со задоволство ќе се вратите – Скала Фурка

Градот Фурка има идеална позиција, позициониран е во средината на полуостровот Касандра и е добро поврзан со други места. Во самото место имате бројни супермаркети, кафулиња и таверни. Некои таверни се веднаш до брегот, па затоа ви даваат најдобра атмосфера да уживате во погледот на морето со храна и пијалок и да ги слушате магичните звуци на брановите. Овој прекрасен град е опкружен со бујна вегетација и прекрасна плажа, па едноставно ги мами туристите да го посетат.

Палмите споени со друго зеленило даваат впечаток дека се наоѓате на некоја егзотична дестинација. Таквата средина ќе ви помогне да се разладите во топлите летни денови, но и да дишете чист воздух. Иглолисните растенија кои го опкружуваат хотелот Tropical 4* создаваат воздушна бања, така што престојот на луѓето кои имаат респираторни проблеми е повеќе од препорачан и пожелен. Сите ние го имаме здравјето на прво место, па зошто да не бидеме здрави цела година по совршен одмор?

Доколку сакате оаза на мирот опкружена со зеленило и прекрасна плажа, поглед на Олимп и најубавите зајдисонца – Хотел Tropical 4* е вистинскиот избор за вас! Дознајте ги сите детали за понудата за лето 2022 година во хотелот Tropical. И не заборавајте да добиете 15% попуст First minute за рани резервации до 01.04! За информации и резервации јавете ни се или посетете не во една од канцелариите.

Početna
Last minute
Hit ponude
Kontakt