Почетна страна Кушадаси

Летување во Кушадаси - топ 3 хотели

Сакате да поминете незаборавно лето 2022? Кушадаси е вистинскиот избор за вас бидејќи гарантира вистинско гостопримство кое можете да го доживеете само во Турција! Покрај тоа, нема да се пропушти уживањето во прекрасните песочни плажи и одличниот ноќен живот.

Името Кушадаси потекнува од турските зборови куш (птица) и ада (остров), поради специфичниот облик на островот, кој наликува на птичја глава кога се гледа од морето. Кушадаси го менувал своето име низ историјата, за време на Византија бил познат како Ефески Неополис, а потоа како Скала Нова кога бил под Џеновјаните и Венецијанците. Сегашното име Кушадаси е усвоено во текот на 20 век, а неговите жители често го нарекуваат само Ада. Покрај богатата историја, она што го издвојува Кушадаси е тоа што нуди капацитети за љубителите на активни одмори, како и за семејствата кои претпочитаат помирен одмор.

Кои се најпознатите хотели во Кушадаси за лето 2022 година?

Во нашата понуда за Кушадаси лето 2022 се хотели од 2 * до 5 *, со одличен сооднос цена-квалитет. Превозот што го нудиме е автобус или сопствен превоз, а на патниците можеме да им обезбедиме поаѓања од цела Србија.

За љубителите на градските настани, го препорачуваме Хотел Melike 2 *, кој секако е еден од најпродаваните хотели во оваа категорија. Се наоѓа на околу 100 метри од познатата плажа Ladies, додека центарот на градот е оддалечен околу 2 километри. Во близина има неколку продавници, барови и ресторани и според нас хотелот заслужува повисока категорија.

Друг од најпопуларните хотели во Кушадаси, кој има повеќе од одлична локација, е Хотел Ayma Beach Resort 4 *. Се наоѓа на околу 3 километри од центарот на Кушадаси, додека познатата плажа Ladies е на само 100 метри. Се препорачува за сите видови гости, благодарение на разновидните содржини што им ги нуди на своите гости.

Хотел Omer Holiday Resort 4 *се наоѓа на 4 км од центарот на Кушадаси, но за туристите тоа не е проблем бидејќи има добра поврзаност со такси возилата. Овој познат хотел се наоѓа на сопствена плажа и благодарение на бујното зеленило, поголемиот дел од хотелскиот комплекс е под сенка. Услугата во хотелот е базирана на услугата All Inclusive, што значи дека нема да се грижите за храната – има по нешто за секого. Хотелот е погоден за семејства со деца, како и за сите оние кои заминале на одмор да се релаксираат и уживаат.

Поминете го летото 2022 година во Кушадаси!

Доколку и вие сте фасцинирани од помислата на турската храна, уживањето на пространите плажи и сакате да ја доживеете магијата на бисерите на егејскиот регион – Кушадаси е дестинацијата за вас! Покрај во Кушадаси, можете да летувате и во уште едно популарно одморалиште во овој регион,Саримсакли. За повеќе информации за хотели, цени и аранжмани за резервации, јавете ни се на: 011/7777 010 или посетете не лично. Можете да го видите списокот и адресите на филијалите на Барцино ТУКА.

Pogledajte 3 hotela u Kušadasiju koje izdvajamo iz ponude:

Pogledajte koje još hotele imamo u ponudi:

Pogledajte koje još hotele imamo u ponudi:

Početna
Hit ponude
Kontakt