Време е да започнете да ја планирате новогодишната ноќ во Дубаи пред да пристигне 31 декември!

Аранжманот за Нова Година во Дубаи вклучува: авионска карта + хотел по избрана услуга + повратен трансфер на дестинацијата

Добредојдовте во Дубаи! Уживајте во фасцинантното ориентално гостопримство во метрополата на Персискиот Залив!

Индивидуален план и програма за патување:

Цена по патник (5 ноќи/6 дена)
Fly Dubai
Тирана Дубаи Тирана
Цената е дадена за целиот престој по особа Доручек Полупансион
Premier Inn Dubai Barsha Heights 3* 910 /
Chelsea Gardens Hotel Apartments 4* 995 /
Dukes The Palm, a Royal Hideaway Hotel 5* 2210 2480
Five Palm Jumeirah Dubai 5* 3100 3090

Во цената на аранжманот е вклучено:

Превоз

-Повратен авионски билет со сите такси на директниот лет Лет Тирана- Дубаи -Тирана
-Сместување врз основа на избраната услуга
-Повратен трансфер на дестинацијата

Во цената на аранжманот не е вклучено:

-Здравствено осигурување
-Туристичката такса во хотелите се плаќа на лице место. Хотели 5* или повеќе 20 дирхами (20 DHS ≈ 4 EUR) по соба, по ноќ / 4*/4*лукс хотели 15 дирхами (15 DHS ≈ 3 EUR) по соба* ,по ноќ / – 3*/3*лукс хотели 10 дирхами (10 DHS ≈ 2 EUR) по соба* по ноќ, хотели 2*/2*лукс 10 дирхами (10 DHS ≈ 2 EUR) по соба* за ноќевање
-Индивидуални патнички трошоци
-Задолжителна доплата за новогодишната вечера. Доплатата се врши на лице место.

Начини за плаќање:

Авионските билети се плаќаат целост
Плаќањето за хотелско сместување и други видови услуги се врши со авансно плаќање во износ од 40%.
За резервации направени помалку од еден месец пред почетокот на патувањето, плаќањето се врши во целост.

Важни забелешки:

-Цените и достапноста се предмет на промена до моментот на резервација.
-Пасошот мора да важи најмалку 6 месеци по патувањето
-Преку нашата агенција можете да резервирате патување со поаѓање од кој било град
-Можете да го изберете датумот на поаѓање како и должината на престојот на дестинацијата

Испратете ни го вашиот впечаток:

Početna
Hit ponude
Kontakt

Poštovani putnici,

Usled novonastale situacije i blokade računa Barcino Toursa, obaveštavamo sve putnike koji imaju uplaćene aranžmane za 2024. godinu da se obrate osiguravajućoj kući Millenium Osiguranje, www.mios.rs, oko naplate svojih potraživanja. Potrebno je da tom prilikom imate Ugovor o Putovanju, Program putovanja, koji imate u download sekciji našeg websajta, Opšte Uslove Putovanja, koje imate na našem websajtu, Priznanicu o uplaćenim sredstvima i Garanciju Putovanja, koju ste dobili prilikom zaključenja ugovora.

Za sva dodatna pitanja se možete obratiti na email [email protected].

Srdačan pozdrav,

Barcino Tours