Уживајте во сончевиот Кипар!

Аранжманот вклучува: авионска карта + хотел по избрана услуга

Уживајте на островот каде што е родена Афродита, познат и по вината, прекрасната природа и синото море.

Индивидуален план и програма за патување:

28.12.2022.-04.01.2023.

НОВОГОДИШНА ПОНУДА
Цената е дадена за целиот престој по особа Доручек Полупансион
Constantinos The Great Beach Hotel 5* / 660
Lordos Beach Hotel 4* 690 /
Golden Bay Beach Hotel 5* 690 /
Amavi, MadeForTwo Hotels – Paphos 5* 1050 /
Chrysomare Beach Hotel and Resort 5* / 750

Во цената на аранжманот е вклучено:

Превоз

Повратен авионски билет со сите такси на директниот лет Скопје Ларнака Скопје, рачен багаж до 8кг. по патник
Сместување врз основа на избраната услуга

Во цената на аранжманот не е вклучено:

Здравствено осигурување со покриеност од Ковид
Индивидуални патни трошоци
Повратен трансфер на дестинацијата
Новогодишна вечера, се наплатува на лице место
Доплата за 1/1 соба – ПО БАРАЊЕ

Начини за плаќање:

Авионските билети се плаќаат во целост, во готово или преку сметка
Плаќањето за Хотелско сместување и други видови на услуги се врши во авансно плаќање во износ од 40%
За резервации направени помалку од еден месец пред почетокот на патувањето, плаќањето се врши во целост.

Важни забелешки:

Од 1 Јуни 2022 година ќе бидат укинати сите рестриктивни мерки за влез на територијата на Република Кипар. Сите патници кои патуваат за Кипар,без оглед на земјата од која доаѓаат нема да се бара од нив да приложат валиден сертификат за вакцинација или закрепнување од Корона вирус, ниту негативен ПЦР Тест. Употребата на заштитни маски се препорачува како заштитна мерка на места каде што има многу луѓе вклучувајќи ги Аеродромите и Јавниот Превоз.
Пасошот мора да важи најмалку 6 месеци по патувањето

Испратете ни го вашиот впечаток:

Početna
Hit ponude
Kontakt