Малдиви - Патување за Нова Година!

Аранжманот вклучува: авионска карта + хотел по избрана услуга+ повратен трансфер на дестинацијата

Индивидуален план и програма за патување:

Цена по патник (7 ноќи/ 8 дена)
Fly Dubai
Skopje Male Skopje via Dubai
Цената е дадена за целиот престој ПО ОСОБА Полупансион Полн Пансион
Kuredu Island Resort & Sangu Water Villas 4* / 4503
Kandima Maldives  4+* 5000 /
Taj Exotica Resort & Spa Maldives 5* / 480
The Standard, Huruvalhi Maldives 5* 5100 5800
Hideaway Beach Resort & Spa 5* 6200 /

Во цената на аранжманот е вклучено:

Превоз

Повратен авионски билет со сите такси на релација Скопје – Дубаи – Малдиви
Сместување врз основа на избраната услуга
Повратен трансфер на дестинацијата од Аеродром во Мале до одбраниот Хотел

Во цената на аранжманот не е вклучено:

Здравствено осигурување
Индивидуални патни трошоци
Задолжителна доплата за новогодишната вечера. Доплатата се врши на лице место
Туристичка такса 6$ по патник, по ноќевање. Се плаќа на лице место

Начини за плаќање:

Авионските билети се плаќаат во целост, во готово или преку сметка
Плаќањето за хотелско сместување и други видови услуги се врши со авансно плаќање во износ од 40%.
За резервации направени помалку од еден месец пред почетокот на патувањето, плаќањето се врши во целост.

Важни забелешки:

– Сите патници кои летаат од која било земја мора да го пополнат формуларот и при пристигнување и на заминување
https://imuga.immigration.gov.mv/ethd/create
-Цените и достапноста се предмет на промена до моментот на резервација.
-Пасошот мора да важи најмалку 6 месеци по патувањето
– На граѓаните на Македонија им е потребна Виза која ја добиваат безплатно за период од 30 дена на самиот Аеродром. Потребно е да приложат важечка патна исправа, повратен авио билет и потврда/резервација за уплатен туристички аранжман.
-Преку нашата агенција можете да резервирате патување со поаѓање од кој било град
-Можете да го изберете датумот на поаѓање како и должината на престојот на дестинацијата

Испратете ни го вашиот впечаток:

Početna
Hit ponude
Kontakt