Филтри

Филтри

Број на звездички

Одалеченост од плажа

Оддaленост од aеродром

Опременост нa хотелот

Опременост нa собите

Тип нa соби

Поглед

Тип нa гости

Тип нa услугa

Aктивности

Ponuda

Warere beach hotel Препорака!
  • Од центар: 1800 m
  • Од aеродромот: 69 km

Lokacija: Warere beach hotel 4* se nalazi u mestu Nungvi na severu ostrva, smešten na mirnijem delu plaže, pa omogućava privatnost i čisto opuštanje. Pozicioniran je na samoj obali Indijskog okeana. Udaljen je oko 1 km od svetionika Ras Nungvi (Hog Point) i od akvarijuma Mnarani (jezero za očuvanje morskih kornjača).

Погледнете ја понудата
Hotel Paradise Beach Resort 4* Хит понуда
  • Од aеродромот: 50 km

Хотелот располага со 99 соби од различни големини и типови, а специјално прилагодени за семејства и поголеми групи. Во рамките на одморалиштето има два базени, еден детски базен, магичен „Jetty bar“, три бара покрај базенот и „Louge bar“ со поглед на Индискиот Океан.

Погледнете ја понудата
    1 2
Početna
Hit ponude
Kontakt