Почетна страна Hurgada

Луксузни хотели во Египет

Сите патници кои доаѓаат во Хургада да уживаат во најлуксузните хотели и кои очекуваат максимална релаксација од нивниот одмор, имаат богата палета на хотели кои го нудат токму тоа.

Што ги издвојува овие луксузни хотели?

Фаворит за оваа година секако е ново отворениот Hotel Rixos Magawish Suites and Vilas, кој на своите гости им го нуди уживањето кое долго ќе го паметат. Луксузни соби со приватни базени, многу зеленило, одлична храна и приватна штала за коњи се само дел од малите нешта кои ќе помогнат вашиот одмор да помине токму онака како што сте замислиле! Пријателскиот персонал само дополнително ќе го подобри впечатокот дека можете да се чувствувате како фараон или кралица на древниот Египет, барем на некое време.

Хотел Premier Le Reve e само за оние над 16 години, кој во својата мирна и релаксирачка атмосфера ќе придонесе за максимално уживање и релаксација на сите ваши сетила. Лесна музика во текот на денот, базен со морска вода, сонце, море и песок ќе ве натераат да заборавите на сите неволји и проблеми што ги имате и ќе ви помогне да се опуштите како што заслужувате.

Baron Palace, еден од најпознатите луксузни хотели во овој дел на Египет, отсекогаш важел за одличен избор кога станува збор за полуксузни одмори. Голем број палми ќе создадат атмосфера како да сте во оаза среде пустина која е направена само за вас. Големите и пространи соби се подготвени да ве сместат и да бидат вашиот дом во текот на сите денови од вашиот престој во овој хотел.

Познатиот синџир хотели Кемпински е надалеку познат како одличен избор за сите љубители на луксузни хотели. Сите содржини што се достапни низ целиот свет ќе ви бидат на располагање. Прекрасни соби, плажи и љубезен персонал ќе ви бидат на услуга за време на вашиот одмор.

Кој од овие луксузни хотели и да го одберете, сигурни сме дека нема да згрешите и дека секој хотел ќе направи да се чувствувате посебно и да сакате повторно да се вратите. Луксузните хотели се подготвени да го направат вашиот одмор посебен! За да резервирате сместување во еден од најлуксузните хотели во Хургада, јавете ни се на https://barcino.travel/kontakt/или посетете не во некоја од нашите експозитури низ Србија!

Početna
Hit ponude
Kontakt