Почетна страна Турција

Турција - добар избор за вашето летување

Аранжмани за Турција со авио превоз: Доколку сте решиле да одите на одмор во Турција со авион, можеме да ви кажеме дека сте го направиле вистинскиот избор. Патувањето со авион има голем број на предности.

2 min
Letovanje_Turska_Hoteli_Antalijska_Regija-1.jpg

Првата и најважна предност е брзината на патување.  Тоа значи дека вашиот одмор ќе трае подолго бидејќи ќе поминете многу помалку време во патување.  Ова е особено важно посебно ако патувате со мали деца кои може да станат нервозни ако патувањето е долго. 

Аланија
Аланија е идеална дестинација за одмор бидејќи има што да им понуди на своите туристи.  Ноќниот живот, прекрасните плажи и впечатливите градби се сè што е карактеристично за Аланија.  Она што не смеете да го пропуштите е Црвената кула.  Се наоѓа во близина на пристаништето и е симбол на градот.  Туристите се качуваат по долги камени скали до врвот на кулата, а билетот е со симболична цена. 

Анталија
Анталија значи „Сјајна ѕвезда на Средоземното Море“.  Многу е популарна кај туристите, но и за локалното население.  Специфична е по прекрасните плажи.  Најпозната и популарна плажа е плажата Лара.  Од оваа плажа се наоѓа најубавиот поглед на планинскиот венец Таурус.  Плажата е многу убава, чиста, со ситен песок и прекрасно сино море.  Идеална е за деца, па најчесто го посетуваат семејства. Голем број хотели се сместени на плажа, а близината на аеродромот е една од причините поради кои туристите со задоволство ја избираат Анталија за одмор од соништата. 

Кемер
Ако сте од оние луѓе кои уживаат во шопинг, Кемер ќе биде вистински рај за вас.  Во Кемер има две главни улици со голем број различни продавници и бутици.  Овде можете да купите апсолутно сè што сакате, од накит, облека и чевли, турски памук, теписи, до вкусни задоволства.  Доколку сакате да се почестите со некој светски бренд, тогаш посетете ги трговските центри Мигрос. Не заборавајте да се пазарите.  Домаќините сакаат да се пазарат, па искористете ја можноста да научите сè за оваа вештина. 

Сиде
Оваа прекрасна област е позната по многу убавите забави.  Во Сиде има многу барови, ресторани и таверни кои туристите радо ги посетуваат.  Тука ќе ве пречека пријатна атмосфера, прекрасен поглед на отвореното море, но и одлични локални и светски специјалитети.  Во стариот дел на градот има дискотеки и барови. 

Најпопуларната дискотека е изградена по црква во Мароко.  Доколку уживате во ноќниот живот и коктели, Сиде е идеалното место за вас. 

Лара
Ова туристичко место е специфично и познато по луксузни хотели кои ги претвораат сите ваши соништа во реалност.  Ова се хотели со 5 * и 7 * и најчесто се наоѓаат во областа Кунду.  Хотелите имаат апсолутно сè за своите гости.  Можете да уживате во Wellness и Спа центри, да направите масажи или да посетите сауни и џакузи.  Хотелите имаат и содржини специјално прилагодени за деца, игралишта и паркови, аниматори како и внатрешни и надворешни базени. 

Белек
Белек е најголемиот голф центар во целата област.  Познат по терените за голф дизајнирани од голф архитект.  Од таа причина, љубителите на голфот се чести гости на ова прекрасно место.  Белек е специфичен и по зелените желки, кои ги прават своите гнезда на плажа.  Затоа целата област е под полициска заштита и безбедноста е на високо ниво. 

Оваа година за вас подготвивме многу голем избор на хотели на база на услуга all inclusive или полупансион. Дефинитивно наша препорака е услугата да биде all inclusive поради одличниот сооднос цена-квалитет. Повеќе за хотелите и нашата понуда можете да дознаете ТУКА.

Početna
Hit ponude
Kontakt