Почетна страна Грција

ХОТЕЛИ ВО ГРЦИЈА

Лето хотели во Грција. Ако сè уште не сте одлучиле каде да одите на одмор во 2022 година, но Грција е секако вашиот омилен избор, ви препорачуваме да погледнете широк спектар на понуди во многу сместувања во Грција, пред се хотели кои ги подготвивме во рамките на понудата хотели на Халкидики (хотели Касандра, хотели во Ситонија и хотели во Атос), хотели во Тасос, хотели во Евија, хотели на Крит и хотели во Олимписката Ривиера. Покрај објектите на морскиот брег, хотелите во Грција ви обезбедија сместување во прекрасни хотелски комплекси кои се малку подалеку од плажата. Грција лето 2022 и Барцино Tурс ќе ве воодушеват со најновите туристички дестинации лоцирани на островите, но и низ копното.

2 min

Полуостровот Халкидики се наоѓа на северот на Грција, југоисточно од Солун. Познат по својата необична форма на трите „крака“, кои укажуваат на Егејското Море, интересните крајбрежни места и најчистите води на Медитеранот. Хотелите на Халкидики нудат неверојатно удобни и луксузни апартмани со најмодерен дизајн, со терени за тенис и голф. Хотелите на Халкидики во своите простории ги обезбедија за вас услугите на парни бањи, базени со џакузи и хидро масажа.

Само централниот и западниот полуостров Халкидики, Касандра и Ситонија се отворени за посета од секаков вид туристи. Атон, најисточниот „крак“, припаѓа на манастирската заедница на Света Гора, каде што пристапот е дозволен само за мажи. Хотелите во Касандра со модерна инфраструктура ќе ве воодушеват со нивната опуштена атмосфера и дополнителна доза на луксуз во апартмани кои вклучуваат џакузи, сауна или дури и приватен базен. Доколку сте турист кој бара мирен одмор, на место кое ја задржало својата природна убавина и не е толку комерцијално развиено, хотелите во Ситонија се вистинскиот избор за вас. Хотелите во Ситонија се карактеризираат со исклучително прифатливи цени за сместување кои се достапни за резервација во текот на целата година.

Олимписката ривиера , позиционирана во североисточниот дел на континентална Грција, е опкружена на запад со природна граница која се состои од планините Пиерис и Олимп. Познат по остатоците од поранешните светилишта, гробници, базилики и театри. Хотелите на Олимпик Ривиера ќе овозможат безбедно засолниште за туристите кои бараат уникатен начин да поминат долго планиран одмор, или кратко патување за викенд, во удобни апартмани од различни категории. Хотелите на Олимпик Ривиера се со модерен дизајн и ги покриваат потребите и желбите на секој модерен турист.

Тасос е географски најсеверниот грчки остров во Егејското Море. Доколку сте љубител на вкусни вина, традиционални јадења на база на маслиново масло, фета сирење, ореви и бадеми, богати борови шуми и песочни плажи, хотелите во Тасос ќе го комплетираат вашето искуство на вистински начин. Со внимателно одбрани детали и стилски апартмани, хотелите во Тасос ќе ви овозможат да ја почувствувате вистинската домашна атмосфера, вистинска топлина и гостопримство.

Евија е вториот по големина остров во Грција, лоциран во близина на Атина и познатото одморалиште Паралија. Островот Евија е прекрасна дестинација за одмор, со долги, песочни и камчести плажи, плантажи со ф’стаци и смокви, археолошки локалитети и романтични погледи на островот Скијатос. Хотелите во Евиа за вас подготвија сместување во семејни соби, вили, но и апартмани кои се совршени за вашиот меден месец. Хотелите Евиа ќе ви овозможат топлина и неопходен комфор за време на вашиот одмор, со волшебен поглед на морето и зајдисонцето.

Лето 2022 година и хотелите во Грција ви препорачуваат да обезбедите место на една од прекрасните локации во Грција денес и да доживеете незаборавен одмор, рекреација или авантура, додека на секој чекор ќе мирисате на морето, боровите дрвја и уникатното влијание на Ориентот.

Početna
Hit ponude
Kontakt

Poštovani putnici,

Usled novonastale situacije i blokade računa Barcino Toursa, obaveštavamo sve putnike koji imaju uplaćene aranžmane za 2024. godinu da se obrate osiguravajućoj kući Millenium Osiguranje, www.mios.rs, oko naplate svojih potraživanja. Potrebno je da tom prilikom imate Ugovor o Putovanju, Program putovanja, koji imate u download sekciji našeg websajta, Opšte Uslove Putovanja, koje imate na našem websajtu, Priznanicu o uplaćenim sredstvima i Garanciju Putovanja, koju ste dobili prilikom zaključenja ugovora.

Za sva dodatna pitanja se možete obratiti na email [email protected].

Srdačan pozdrav,

Barcino Tours