Филтри

Филтри

Понуда за сместување

El Karma Aqua Beach Resort (ex Nubia Aqua Beach Resort) Сцецијална понуда
  • Од плажа: 0 m
  • Од aеродромот: 15 km

Доживејте го воодушевувачкото египетско гостопримство во хотелот El Karma Aqua Beach Resort. Уживајте со семејството во прекрасниот хотелски комплекс со 9 базени и 18 тобогани на брегот на Црвеното море.

Погледнете ја понудата
Hotel Jaz Casa del Mar Beach Одличен квалитет
  • Од центар: 5000 m
  • Од aеродромот: 5 km

Хотел Jaz Casa Del Mar Beach 5 * се наоѓа во современиот туристички дел на Хургада Ел Мемша, и е оддалечен околу 7 километри од Сакала и аеродромот. Се наоѓа во една од најубавите лагуни во Хургада.

Погледнете ја понудата
Letovanje_Egipat_Hoteli_Avio_Hurgada_Hotel_Marriott_Beach_Resort-6.jpg Препорака!
  • Од aеродромот: 7 km

Хотелот Marriott Beach Resort се наоѓа на приватна песочна плажа, на 10 минути возење од Нова Марина. Се наоѓа на седум километри од аеродромот и на околу осум километри од стариот центар - Сакала, а на само 600 метри од новиот туристички центар - Мемша.

Погледнете ја понудата
Movenpick Resort Soma Bay Препорака!
  • Од aеродромот: 45 km

Доколку барате совршено место за одмор и бегство од секојдневниот живот, хотелот Movenpick Resort Soma Bay 5* е вистинското место за вас. Модерен хотел со пристап до песочна плажа со љубезен персонал кој е тука да го направи вашиот одмор незаборавен. Хотелот го препорачуваме на парови и семејства, како и на сите кои сакаат мирен одмор далеку од гужвата.

Погледнете ја понудата
Hotel Sentido Palm Royale Одличен квалитет
  • Од aеродромот: 50 km

Хотелот се наоѓа на пространа, уредена песочна плажа долга 1200 m, која се смета за една од најубавите во регионот на Црвеното Море. Мал дел од плажата има корален гребен, поради што хотелот е препорака за љубителите на нуркање.

Погледнете ја понудата
Letovanje_Egipat_Hoteli_Avio_Hurgada_Hotel_Premier_Le_Reve-22.jpg Одличен квалитет
  • Од центар: 25000 m
  • Од aеродромот: 22 km

Хотелот располага со приватна, песочна плажа, каде што гостите можат бесплатно да користат лежалки и чадори за сонце. Плажата е прилично долга, па пливањето е можно од понтонот и се препорачуваат чевли за во вода.

Погледнете ја понудата
Hotel Steigenberger Resort Ras Soma Ја издвојуваме оваа недела

Хотел Steigenberger Resort Ras Soma претставува совршена комбинација на модерен и елегантен хотел. Се нудат 409 сместувачки единици од различни типови. На  гостите им се на располагање базени, неколку ресторани и барови. Квалитетната услуга што ја нудат, е карактеристична за ланецот хотели Steigenberger, хотелот е одличен избор за оние кои сакаат да го поминат својот одмор во луксуз, со добра храна и разновидни содржини. За деца има детски базен и игралиште. Хотелот е отворен во април 2021 година.

Погледнете ја понудата
Početna
Hit ponude
Kontakt