Филтри

Филтри

Понуда за сместување

Grand Zaman Beach Одличен квалитет
 • Од плажа: 50 m
 • Од центар: 800 m
 • Од aеродромот: 125 km

Гранд Хотел Заман Бич ужива атрактивна локација, на само 50 метри од плажата Клеопатра и 800 метри од центарот на Аланија. Од аеродромот во Анталија е оддалечен околу 135 километри. Се препорачува за млади и парови поради неговата локација и содржина. Хотелот е вистинскиот избор за сите оние кои сакаат да бидат во центарот на настаните и да ја запознаат магијата на магичната Аланија.

Погледнете ја понудата
Grand Zaman Garden Hotel Сместување приспособено за деца
 • Од плажа: 100 m
 • Од центар: 800 m

Гранд Заман Гарден Хотелот се наоѓа веднаш до прекрасната плажа Клеопатра, од која е оддалечен околу 100 метри и на 800 метри од центарот на Аланија и е еден од најубавите хотели на истоимената плажа. Од аеродромот во Анталија е оддалечен околу 135 километри.

Погледнете ја понудата
Hotel Labranda Alantur Сместување приспособено за деца
 • Од центар: 140 m

Хотелот располага со околу 350 соби распоредени во главната зграда и бунгалови. Сите соби во хотелот Labranda Alantur 5* содржат: телефон, чајник, сеф, централна клима, сателитска ТВ, бања, фен, тераса. Сите соби во хотелот се пространи и удобни и опремени со вкус. 

Погледнете ја понудата
Hotel Relax Beach Препорака!
 • Од плажа: 50 m
 • Од центар: 3500 m
 • Од aеродромот: 130 km

Хотел Relax Beach 4 * се наоѓа во Аланија, на 3,5 км од центарот на одморалиштето. Хотелот е реновиран во 2020 година и многу внимание е посветено на сите детали. Од плажата со песочни камчиња е оддалечен околу 50 м (преминувајќи ја улицата или користејќи подземен премин), од плоштадот Ататурк е оддалечен околу 5 км додека од аеродромот во Анталија е 130 км. 

Погледнете ја понудата
Kleopatra Fatih Hotel Одлична цена
 • Од плажа: 100 m
 • Од центар: 2000 m
 • Од aеродромот: 124 km

Хотелот Kleopatra Fatih 4 * е помал градски хотел кој се наоѓа на оддалеченост од 100 m од познатата плажа Клеопатра, 2 km од центарот на Аланија и 124 km од аеродромот во Анталија.  До центарот на Аланија се стигнува по шеталиште кое се протега паралелно со плажата, па затоа е исклучително пријатно за пешачење.

Погледнете ја понудата
Hotel Savk Препорака!
 • Од плажа: 50 m
 • Од aеродромот: 120 km

Хотел Савк 4* се наоѓа во Аланија се наоѓа преку улицата од плажата Клеопатра (одделена со шеталиште) и на само неколку минути пешачење од сите удобности во центарот на градот. Од пристаништето е на околу 3 километри, додека од аеродромот во Анталија е на околу 120 километри. Хотелот е реновиран во 2011 година, а последен пат во 2018 година.

Погледнете ја понудата
Delphin Botanik Hotel & Resort Сместување приспособено за деца
 • Од центар: 90 m

Delphin Botanik Hotel & Resort 5 * се наоѓа во Аланија, во регионот Окурчалар. Станува збор за луксузен ресорт кој ги исполнува највисоките стандарди. Тој е дел од познатиот ланец Delphin Hotels. Од центарот на Аланија е оддалечен 32 километри. Од аеродромот во Анталија е оддалечен околу 90 километри.

Погледнете ја понудата
Početna
Hit ponude
Kontakt

Poštovani putnici,

Usled novonastale situacije i blokade računa Barcino Toursa, obaveštavamo sve putnike koji imaju uplaćene aranžmane za 2024. godinu da se obrate osiguravajućoj kući Millenium Osiguranje, www.mios.rs, oko naplate svojih potraživanja. Potrebno je da tom prilikom imate Ugovor o Putovanju, Program putovanja, koji imate u download sekciji našeg websajta, Opšte Uslove Putovanja, koje imate na našem websajtu, Priznanicu o uplaćenim sredstvima i Garanciju Putovanja, koju ste dobili prilikom zaključenja ugovora.

Za sva dodatna pitanja se možete obratiti na email [email protected].

Srdačan pozdrav,

Barcino Tours