Почетна страна Грција

Халкидики - првиот крак Касандра

Во понуда за Вашето летување во 2022 го нудиме првиот крак на Халкидики - Касандра со познатите места: Калитеа, Полихроно, Ханиоти и Пефкохори. Во нив имаме хотели и вили кои ги имавме во понуда во претходните години, како и некои сосема нови сместувачки капацитети.

2 min
Leto_Grčka_apartmani_Kasandra.jpg

Лето во Полихрон
Полихроно, најпопуларното место за вашето летување во 2022 година, мирен и семеен одмор, има прекрасна плажа и уште поубави апартмани во нашата понуда.  Посебно внимание посветете на хотелот со базен на плажа – Хотел Фанис.  А тука е и хотелот со базен – Аристидис. 

Лето во Пефкохори
Во Пефкохори за летото 2022 година ги подготвивме Вила Лена и Вила Оросимо во центарот на Пефкохори но имаме и нова вила во понудата – вилата J&J.  која исто така се наоѓа во центарот на Пефкохори.  Нуди мезонети со шест кревети и студија со четири кревети.  Исто така, нов адут во понудата за летото е Вила Акритас.  Сосема нова вила во помирниот дел на Пефкохори на само 350 m од плажа. 

Пефкохори е инаку познат по чистото море, прекрасните апартмани и исклучително поволната географска положба.  Исто така, Пефкохори може да се пофали со бескрајни песочни плажи кои ќе го направат вашиот одмор незаборавен. 

Лето во Ханиоти
Тука е и Ханиоти во нашата понуда за лето 2022 година, најмонденскиот град на Халкидики, одлично место за вашиот одмор. 

Лето во Калитеа
Калитеа е дестинација на која ја враќаме во понудата за лето 2022 година со добро познатата Вила Џеј Џеј.  Станува збор за прекрасна вила на само 450м од плажата со двокреветни и трокреветни студија и апартман со шест кревети.  Вилата има прекрасен двор каде сите апартмани имаат поглед на него.

Погледнете го нашето сместување во Касандра – првиот прст на Халкидики

Погледнете го нашето сместување во Касандра – првиот прст на Халкидики

Početna
Hit ponude
Kontakt

Poštovani putnici,

Usled novonastale situacije i blokade računa Barcino Toursa, obaveštavamo sve putnike koji imaju uplaćene aranžmane za 2024. godinu da se obrate osiguravajućoj kući Millenium Osiguranje, www.mios.rs, oko naplate svojih potraživanja. Potrebno je da tom prilikom imate Ugovor o Putovanju, Program putovanja, koji imate u download sekciji našeg websajta, Opšte Uslove Putovanja, koje imate na našem websajtu, Priznanicu o uplaćenim sredstvima i Garanciju Putovanja, koju ste dobili prilikom zaključenja ugovora.

Za sva dodatna pitanja se možete obratiti na email [email protected].

Srdačan pozdrav,

Barcino Tours