Категории
Јордан
Далечни дестинации

Јордан

Лоциран на Блискиот Исток, Јордан е една од најбезбедните земји во регионот. Полн со историја, архитектонски чуда, пустини, долини и море, тој е идеална дестинација за истражување.

Сејшели
Сејшели

Сејшели

Доколку сонувате за недопрена бујна природа и најубавите песочни плажи, Сејшелите се создадени за вас. Вклучете се во авантура со нас!

sri lanka
Шри Ланка

Шри Ланка

Откријте ја Шри Ланка - земја со долга традиција, опкружена со океан и нереална прекрасна природа.

putovanje_zanzibar1.jpg
Далечни дестинации

Занзибар

Занзибар е остров кој припаѓа на Танзанија во Источна Африка. Познат е по рафија, туризам и многу зачини, па затоа го нарекуваат и остров на зачините.

putovanje_indonesia_bali1.jpg
Бали

БАЛИ

Плажи полни со сурфери кои фаќаат немирни бранови, активни вулкани, прошетки низ оризови полиња, турнеи низ храмовите, барови со лесна музика и пријателски настроени домаќини, се само дел од работите кои ќе ве натераат да го засакате Бали.

bangkok-5088795_960_720.jpg
Тајланд

ТАЈЛАНД

Кралството Тајланд е земја во Југоисточна Азија. Фантастичен спој на античка култура и прекрасни плажи. Со својот брег гледа на Индискиот и Тихиот Океан.

Indija_daleka_putovanja_prolece_1.jpg
Индија

Индија

Drugačija, jedinstvena i nezaboravna – Indija. Ova zemlja zauzela je najveći deo Južne Azije, po površini je sedma zemlja sveta.Prožimanje različitih religija, kultura i običaja, planine, hramovi, vozovi, kuhinja, gužva u saobraćaju, visoka vlaga, sve je to Indija.

Еквадор
Далечни дестинации

Еквадор

Земја во која домаќините и посетителите ја промовираат како „Јужна Америка накратко“. Сите разновидни пејзажи на јужноамериканските разгледници се наоѓаат и оваа мала земја: брегот на Пацификот, вегетацијата на Амазон и врвовите на Андите кои го зачувуваат наследството на Инките.

Dominikanska Republika
Далечни дестинации

Dominikanska Republika

Доминиканска Република Остров од вашата имагинација. Сјајот на тиркизните води, играта на палмините сенки и трагите во мекиот песок. Доминиканска Република - катче на Карибите со прифатлива цена што ве очекува со својата исклучително прифатлива хотелска понуда.

    1 2
Početna
Hit ponude
Kontakt