Филтри

Филтри

Истражете

Понуда за сместување

Grand Zaman Beach Одличен квалитет
 • Од плажа: 50 m
 • Од центар: 800 m
 • Од aеродромот: 125 km

Гранд Хотел Заман Бич ужива атрактивна локација, на само 50 метри од плажата Клеопатра и 800 метри од центарот на Аланија. Од аеродромот во Анталија е оддалечен околу 135 километри. Се препорачува за млади и парови поради неговата локација и содржина. Хотелот е вистинскиот избор за сите оние кои сакаат да бидат во центарот на настаните и да ја запознаат магијата на магичната Аланија.

Погледнете ја понудата
Grand Zaman Garden Hotel Сместување приспособено за деца
 • Од плажа: 100 m
 • Од центар: 800 m
 • Од aеродромот: 135 km

Гранд Заман Гарден Хотелот се наоѓа веднаш до прекрасната плажа Клеопатра, од која е оддалечен околу 100 метри и на 800 метри од центарот на Аланија и е еден од најубавите хотели на истоимената плажа. Од аеродромот во Анталија е оддалечен околу 135 километри.

Погледнете ја понудата
Hotel Aquaworld Belek by MP Сместување приспособено за деца
 • Од плажа: 100 m
 • Од центар: 3000 m
 • Од aеродромот: 30 km

Располага со приватна плажа и воден парк, опремен со спа и велнес центар. Хотелот нуди услуги за масажа и детски клуб. Гостите можат да уживаат во возбудливи спортови на вода, како што се нуркање, сурфање на ветер и кајакарство, или да уживаат во пијалок во барот.

Погледнете ја понудата
Hotel Labranda Alantur Сместување приспособено за деца
 • Од центар: 6000 m
 • Од aеродромот: 140 km

Хотелот располага со околу 350 соби распоредени во главната зграда и бунгалови. Сите соби во хотелот Labranda Alantur 5* содржат: телефон, чајник, сеф, централна клима, сателитска ТВ, бања, фен, тераса. Сите соби во хотелот се пространи и удобни и опремени со вкус. 

Погледнете ја понудата
Hotel Relax Beach Препорака!
 • Од плажа: 50 m
 • Од центар: 3500 m
 • Од aеродромот: 130 km

Хотел Relax Beach 4 * се наоѓа во Аланија, на 3,5 км од центарот на одморалиштето. Хотелот е реновиран во 2020 година и многу внимание е посветено на сите детали. Од плажата со песочни камчиња е оддалечен околу 50 м (преминувајќи ја улицата или користејќи подземен премин), од плоштадот Ататурк е оддалечен околу 5 км додека од аеродромот во Анталија е 130 км. 

Погледнете ја понудата
Hotel Turan Prince Ex. Sentido Turan Prince Одличен квалитет
 • Од центар: 3000 m
 • Од aеродромот: 55 km

Во рамките на својот комплекс, овој хотел содржи 7 конференциски сали, внатрешен базен со хидромасажна када, тобогани, отворен базен, фитнес центар, мал фудбал, кошарка, тениско игралиште, одбојка на плажа, спа, амам, сауна, дневна и вечерна забава, стрелање, музичка програма, пикадо, детски клуб, игралиште, детски базен, аеробик, аквабајк, куглање… 

Погледнете ја понудата
Kleopatra Fatih Hotel Одлична цена
 • Од плажа: 100 m
 • Од центар: 2000 m
 • Од aеродромот: 124 km

Хотелот Kleopatra Fatih 4 * е помал градски хотел кој се наоѓа на оддалеченост од 100 m од познатата плажа Клеопатра, 2 km од центарот на Аланија и 124 km од аеродромот во Анталија.  До центарот на Аланија се стигнува по шеталиште кое се протега паралелно со плажата, па затоа е исклучително пријатно за пешачење.

Погледнете ја понудата
Lara Barut Collection Препорака!
 • Од aеродромот: 10 km

Хотелскиот комплекс припаѓа на познатиот синџир хотели Барут и се простира на 110.000 квадратни метри.  Поседува внатрешни и надворешни базени, детски базен, центар со базен со морска вода, базен за бебиња, кино сала, велнес и спа центар Таласо, фитнес центар, одбојка на плажа, тениски игралишта.

Погледнете ја понудата
Početna
Last minute
Hit ponude
Kontakt